Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Stowarzyszenie "Barwy Śląska"  i Kolekcja "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej

zapraszają do udziału w

X Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza pod tytułem:

KOSMICZNE WIZJE  - odkrycia, konstelacje, planety ...

Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą w opakowaniu zapewniającym odpowiedni transport do dnia 06.05.2019 r. na adres:

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Budynek Gazobudowy

ul. Wolności 339, 41-800 Zabrze

 

Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz przyznanie nagród odbędzie się;

14 czerwca 2019 roku o godz. 17:00

Łaźnia Łańcuszkowa

ul. Wolności 408, 41-806 Zabrze

Wystawę będzie można oglądać od 15.06.2019 do 31.07.2019 r.

Szczegółowe informacje w załączonym Regulaminie.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami;

tel. 32 630 30 91 wew. 4035

kom. 538 899 230           

email: konkursmarcisza@muzeumgornictwa.pl

https://muzeumgornictwa.pl/aktualnosci

REGULAMIN_KONKURSU.pdf

KARTA_ZGOSZENIOWA.pdf

 


 

BOE_NARODZENIE_2018.__may.jpg


 

PLAKAT_may.jpg

plakat Galeria Szyb Wilson

Zapraszamy do wzięcia udziału w wernisazu wystawy Silesian Home. Metamorfozy, który odbędzie się w Galerii Szyb Wilson w Katowicach dnia 10.12.2018 roku o godzinie 17:00. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane obrazy, zdjęcia Arkadiusza Goli i gaboty z Kolekcji Barwy Śląska , prace z Galerii Szyb Wilson, zdjęcia m.in. Marka Lochera i Janusza Wojcieszaka. 

Plakat-Stulecie__may_plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wernisazu wystawy Stulecie amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim 1918-2018, który odbędzie się na Arenie Zabrze Stadion, ul. F. Roosevelta 81, Otwarcie nastąpi dnia 18.10.2018 roku o godzinie 17:00. Wystawa pod patronatem Prezydent Miasta Zabrza oraz Marszałka Województwa Śląskiego


 

may.jpg

                                                                                       projekt plakatu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy poplenerowej I Zabrzańskiego Pleneru Malarskiego. Wystawa czynna od 15.09.2018 r. Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 25.10.2018 roku o godzinie 17:00 w Zabrzu. Szczegóły na plakacie.  


 

jpg..may.jpg 

 Serdecznie zapraszamy na wystawe "Zrywy niepodległościowe na Śląsku". Już od dzisiaj mozna ją obejrzeć w MOK Orzesze. Obrazy pochodzą z Kolekcji Barwy Śląska Staniasława Trefonia. Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła takich twórców jak: Burzyk Franciszek, Chmielarski Piotr, Fojcik Czesław, Geremek Marian, Hetman Józef, Marcol Alicja, Marcol Andrzej, Motyka Janina, Pasoń Sabina, Pawlas Jerzy, Peikert Irena, Podkowik Józef, Skiba Jerzy, Webs Krzysztof.


 

program_art_naif_MAY.jpg

ART NAIF FESTIWAL A W RAMACH FESTIWALU W GALERII ELEKTORWNIA W CZELADZI WYSTAWA OBRAZÓW Z KOLEKCJI BARWY ŚLĄSKA. ZAPRASZAMY. WERNISAŻ ODBĘDZIE SIĘ 14.06.2018 R. A WYSTAWA CZYNNA OD 09.06.2018 R.

 


 

 

may.jpg

ZAPRASZAMY NA PLENER MALARSKI W OBIEKTACH MUZEUM GORNICTWA WEGLOWEGO W ZABRZU. JUZ OD 10:00 BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ MALARZY PODCZAS TWORZENIA. 09.06.2018 - 10.06.2018 INDUSTIADA W MUZEUM GÓRNICTWA WĘGLOWEGO.

 

 


 

facebook_tref__kopia.jpg

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Sztuka, która rozgrzewa serca i koi duszę - śląska sztuka naiwna" z Kolekcji Barwy Śląska Stanisława Trefonia. Wystawa czynna od 18.05.2018 roku w galerii "Sklepik z marzeniami"

 


 

PLAKAT_DOBRY__MAY.jpg

projekt plakatu MGW Rafał Szędzielorz

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WERNISAŻU WYSTAWY POKONKURSOWEJ IX TEJ EDYCJI KONKURSU SZTUKI INTUICYJNEJ IM. JULIUSZA MARCISZA OBRAZ PRZEMYSŁOWY ŚLĄSKA -  KOPALNIE , SZTOLNIE I INNE ZAKŁADY


 

 

Karta_zgoszeniowa_MARCISZ_2018.pdf REGULAMIN_MARCISZ_2018.pdf

  

 

 

regulamin_1.jpg

 

regulamin_2.jpg


may.jpg

WYSTAWA OBRAZÓW Z KOLEKCJI I STOWARZYSZENIA BARWY ŚLĄSKA W KOCHCICACH


 

plakat_teatr_rybnicki_polskie_stroje_09.01.2018_may.jpg

 


 

maa_kartka.jpg

  Z okazji Świąt życzymy wszystkim dużo szczęścia, spełnienia, pogody ducha i spokoju.


 

mikoaj_3_may.jpg 


 

plakat_may.jpg

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WERNISAŻU WYSTAWY WSPOMNIENEI JEST WARTOŚCIĄ - GRAFIKI RUDOLFA RIEDLA Z KOLEKCJI SZTUKI INTUICYJNEJ BARWY ŚLĄSKA, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W GALERII HISTORII MIASTA PRZY UL. WITCZAKA 4 W JASTRZĘBIU ZDROJU DNIA 24 LISTOPADA 2017 ROKU O GODZINIE 17:00.

 


 

http://cks.gcsilesia.pl/?post_type=zdarzenia&p=4889

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na wernisaz wystawy pokonkursowej
XIX Regionalnego Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej połączony z wręczeniem nagród
8 listopada 2017 roku o godz. 18:00 do CKŚ Zgoda Świętochłowice, ul. Krauzego 1. Szczegóły w linku powyżej.


 

 

may.jpg

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wernisażu wystawy poplenerowej w Centrum Kulturalno - Edukacyjnym w Czerwionce - Leszczyny. Wernisaż już 19.10.2017 r. o godz. 18:00.


 

Zapraszamy na spotkanie Kolory Śląska. Rozmowę z Stanisławem Trefoniem przeprowadzą Roman Hermann i Łukasz Folda. Spotkanie odbędzie się 19.09.2017 roku o godzinie 17:00 w Starochorzowskim Domu Kultury w CHorzowie.

http://sdk-chorzow.pl/events/event/kolory-slaska-9/


 

 

regulamin_pleneru_korbielw_may.jpgREGULAMIN INTEGRACYJNEGO PLENERU MALARSKIEGO W KORBIELOWIE

 


 

industriada_browar_obywatelski_tychy_may.jpgSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy MAszyny I ludzie z Kolekcji Sztuki Intuicyjnej Barwy Śląska. otwarcie podczas Indrustriady w Browarze Obywatelskim w Tychach.


 

plakat_wystawy_ldziny_may.jpg

 

źródło MOK Lędziny

 


marcisz_09.05.2017._2.jpg

 


plan_pleneru_malarskiego.jpg 


WIELKANOC1_MAE.jpg

 

 


 

plakat_2.jpg
plakat_dobry.jpg
REGULAMIN_2017_.1.jpgREGULAMIN_2017_.2.jpg
KARTKA_WITECZNA_2016_jpg_dobra_maa.jpg 

 W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia
życzymy Państwu dużo zdrowia oraz szczęścia.
Niech to Boże Narodzenie będzie wyjątkowym czasem
spędzonym wśród najbliższych, pełnym miłości i zrozumienia.
 

 


 

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną Józefa Hetmana.

zaproszenia źródło: Teatr Ziemi Rybnickiej wernisa_hetman_rybnik_16.12.2016_2.jpgwernisa_hetman_wystawa_16.12.2016_1.jpg


 

plakat.jpg

 

W DNIU ŚWIĘTA KOLEJARZY ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ. NA WYSTAWIE ZAPREZENTOWANO KILKADZIESIĄT OBRAZÓW PREZENTUJĄCE WSZELKIEGO RODZAJU POCIĄGI, PAROWOZY, PAROWCE, PODUSZKOWCE ORAZ KOLEJE ELEKTRYCZNE.


 

marcol_andrzej_wystawa_17.11.2016_may.jpg

folder_andrzej_marcol_wystawa_17.11.2016._may.jpg

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ PRAC ANDRZEJA MARCOLA ZNAKOMITEGO, NIEDAWNO ZMARŁEGO MALARZA INTUICYJNEGO. ADNRZEJ MARCOL BYŁ WIELOLETNIM CZŁONKIEM STOWARZYSZENIA BARWY ŚLĄSKA I PRZYJACELEM WŁAŚCICIELA KOLEKCJI SZTUKI INTUICYJNEJ BARWY ŚLĄSKA. NA WYSTAWIE BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ 60 OBRAZÓW JEGO AUTORSTWA POCHODZĄCYCH Z KOLEKCJI.


 

PLAKAT_MARCISZ__MAY.jpg

 

 


 

 

 

 

1231124_informacja_zdjecie4_ruda_lska.jpg 

źródło: Związek Górnośląski

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy i rzeźby z Kolekcji Sztuiki Intuicyjnej "Barwy Śląska" Stanisława Trefonia. Serdecznie zapraszamy!!!!

 

 


 

 

kosami_zb_malowane_may.jpg

źródło: http://ddkpiekary.com.pl/dw/


 

 

plakat_MAY.jpg ŹRÓDŁO :http://www.mdkkoszutka.pl/mdk_koszutka/aktualnosci_mdk_koszutka/Galeria-Artystyczna/idn:485.html


 

 

PLAKAT__kopia.jpg

 


 

 


 

VII KONKURS IM. JULIUSZA MARCISZA "ŚLĄSKIE PASJE" 

regulamin1_may_rozmiar.jpg

regulamin_2_may_rozmiar.jpg

 

 

 


 

PLAKAT_LATARNIE_08.08_DOBRY_may_rozmiar.jpg
Serdecznie zapraszamy na wystawę 84 obrazów prezentujących latarnie morskie z Polski i świata. Ekspozycję tworzą dzieła artystów intuicyjnych tj. Alicja i Andrzej Marcol, Kazimiera Wiśniewska, Sabina Pasoń, Jerzy Skiba, Dieter Nowak, Małgorzata Altas, Irena Piekert, Józef Hetman, Grzegorz Haiski. Zwiedzający wystawę dowiedzą się kilku ciekawostek na temat latarń; m.in. która z nich jest najstarsza na świecie, która posiada najwięcej schodów, która z nich jest najwyższa w Polsce. Dodatkową atrakcją podczas wystawy będzie występ zespołu Kapela z Naszego Miasteczka oraz poczęstunek. Zapraszamy.

 


 

 

 

plakat_plener_zielona_gra_mae.jpg

 


 

 DIETER_NIEBIESKI_RAMKA_may.jpgmae.jpg

Serdecznie zapraszamy na premierę filmu Dieter Niebieski. Jest to opowieść o wspaniałym malarzu intuicyjnym należącego do słynnej Grupy Janowskiej. Premiera odbędzie się 23.06.2016 roku o godzinie 17:00 w Kolekcji "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej.ZAPROSZENIE_WERNISA_may.jpg 

  Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa członków "Stowarzyszenia "Barwy Śląska". Otwarcie wystawy odbędzie się dnia 15.06.2016 roku o godzinie 17:00 w Rudzie Śląskiej - Halemba na ul. Solidarności 7/4.  Na wystawie będzie można zobaczyć prace takich malarzy jak: Chmielarski Piotr, Czech Edward, Czylok Jan, Długi Antoni, Fastnacht Jadwiga, Golec Sybilla, Gromacka Staśko Sylwia, Guzy Marcin, Hetman Józef, Marcol Alicja i Andrzej, Pasoń Sabina, Skiba Jerzy, Sodowski Andrzej, Wiśniewska Kazimiera.
Podczas wernisażu wystąpi KAPELA Z NASZEGO MIASTECZKA z Czerwionki Leszczyn.

 

mikow.pngW IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ MOTYWY GÓRNICZE - RZEŹBA W WĘGLU I GRAFICIE - W MIEJSKIEJ PLACÓWCE MUZEALNEJ W MIKOŁOWIE. NA WYSTAWIE ZAPREZENTOWANO RZEŹBY Z KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA" STANISŁAWA TREFONIA.

 


 

chmielarski_wernisa_001.png


plakat.png

W IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY JÓZEFA HETMANA JUŻ 18.02.2016 ROKU W ŁAZISKACH GÓRNYCH.

 


 

 

Beztytuu.pngźródło: http://www.mokis.pyskowice.pl/kalendarz-imprez/wernizaz-slaskie-zwyczaje-2016-01-29

 

 


 

Z przykrością i żalem zawiadamiamy o śmierci Anieli Krzewniak - wieloletniej członkini Stowarzyszenia "Barwy Śląska", członka Komisji Rewizyjnej. Pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 12:00 w kościele w Łabędach. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Najbliższym składają

Stowarzyszenie i Kolekcja "Barwy Śląska".

 


  

 

plakat_marcisz.jpg


 

mniejszy.png

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ II PLENERU TWÓRCÓW INTUICYJNYCH 

 


 

Zrzut_ekranu_2015-08-05_godz._13.10.23.jpgSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy LATARNIE MORSKIE. Wystawa zorganizowana z okazji DNIA LATARNIKA.

 


 

regulamin_zdjcie_1.jpg

regulamin_zdjcie_2.jpg

 ksika_ulotka_dobra_may.jpg

serdecznie zapraszamy do nabycia książki Twórcy intuicyjni... kontakt: kolekcjatrefon@op.pl

 Stowarzyszenie i Kolekcja "Barwy Śląska" wraz z Miejskim Domem Kultury w Mikołowie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w plenerze malarskim
"Zabytkowa architektura mikołowskiej Starówki i Rynku".

Szczegóły w regulaminie poniżej.

 regulamin_plener_2015_mikolw_001.png

 


 

mniejsze_1.jpgmniejsze_2.jpg

źródło: Galeria Elektrownia Czeladź

 

 

 


 

 

plakat..png 

 

źródło: https://www.facebook.com/art.naiffestiwal/photos/a.373978949289339.84180.356152121072022/940104529343442/?type=1&theater

Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane również obrazy z Kolekcji "Barwy Śląska". Serdecznie wszystkich zapszaszamy.

 

 

 


 plakat.png 

 

 

Żródło: http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2015/06/03/industriada-2015/

Serdecznie zapraszamy na INDUSTRIADĘ 2015. W tym roku w Domu Towarowym Kaufhaus wśród zaplanowanych atrakcji, wystawa obrazów i rzeźb z Kolekcji "Barwy Śląska".  Program powyżej. 

 

 


 

 plakat_noc_z_kolekcj_dobry.jpg


 

 plakat.png


 

hetman_wystawa.jpg

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Józefa Hetmana. Wsród zaprezentowanych na wystawie praz, znajdą się obrazy z Kolekcji "Barwy Śląska".


rzeby_w_drewnie_plakat2.dobry.jpg

Wystawa rzeźby w drewnie jest kolejną prezentacją sztuki intuicyjnej z Kolekcji "Barwy Śląska". Autorami prac są artyści nieprofesjonalni pochodzący z różnych regionów Polski. Wystawę tworzą rzeźby m.in. Jana Kozła, Marka Żaka, Leszka Korzekwy, Jana Bijoka, Stanisława Żywolewskiego, Jana Koloczka.

Serdecznie zapraszamy.

 


W IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ. 

otwarcie_galerii_ze_sztuka_artystyczna_bez_barier.png

 


 

zaproszenie_.png.png

W IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA WYSTAWĘ.

 


 

MDK_MIKOW_13.01.2015.jpg 

                                                                                                          źródło:http://www.mdkmikolow.eu/ 

 Zapraszamy wszystkich do Śląskiej Galerii na spotkanie ze Stanisławem Trefoniem, twórcą Kolekcji "Barwy Śląska". Podczas spotkania zaprezentowane zostaną obrazy, rzeźby twórców intuicyjnych. Dodatkowo będzie można zobaczyć prace powstałe podczas pleneru malarskiego, który odbył się 23.08.2014 roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. 
  

 

 

E_KARTKA_NOWOROCZNE_maa.jpg    
Marcol Alicja, Sylwester,olej,płyta,50x60 cm 


 

Centrum Inicjatyw Społecznych "Stary Orzegów", Stowarzyszenie "Nasz Orzegów" oraz Stowarzyszenie
i Kolekcja "Barwy Śląska" serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Ginące śląskie tradycje i zawody, który odbędzie się 01.12.2014 roku o godz. 18.00

w
Galerii Czapla CIS w Orzegowie.

wystawa_kolekcja_Gince_lskie_tradycje_i_zawody_PNG.png 

                                                                                          źródło: http://cis.orzegow.cba.pl/  


 

pla_marcisz_dla_facebooka2.pngSERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ PRAC POKONKURSOWYCH

ŚLĄSKIE BEBOKI


png.png

Zapraszamy do Fabryki Porcelany Śląskiej na wystawę "Pejzaż Śląski" organizowaną przez Fundację Giesche. Wśród zaprezentowanych prac znajdują się obrazy z Kolekcji "Barwy Śląska" S.G.Trefonia.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.porcelanaslaska.pl/wystawa-prac-projekt-pejzaz-slaski


 

zaproszenie_na_wystaw_poplenerow_19.09.2014_Sonia_Gra_may_rozmiar.jpg 


 ARTISMA_ZAPROSZENIE_mniejszy_rozmiar.png

 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W WERNISAŻU II PRZEGLĄDU SZTUKI ARTYSTÓW INTUICYJNYCH "ARTISMA". WERNISAŻ ODBĘDZIE SIĘ 11 WRZEŚNIA 2014 ROKU O GODZ. 18.00 W GALERII SZYB WILSON. NA WYSTAWIE ZAPREZENTOWANE ZOSTANĄ OBRAZY M.IN. Z KOLEKCJI "BARWY ŚLĄSKA" STANISŁAWA GERARDA TREFONIA.


 

PLAKAT_DO_WYSANIA_mniejszy_rozmiar.pngprojekt plakatu: Monika Nowak

 


V KONKURS SZTUKI INTUICYJNEJ IM. JULIUSZA MARCISZA 

Barwy_lska_logo_5x43_cm.png LOGO_BARWY_LSKA_MAE.pngcentrum_kultury_nako.png 

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie „Barwy Śląska” w Rudzie Śląskiej

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Kolekcja Barwy Śląska Stanisława Trefonia

 ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W 


V KONKURSIE

SZTUKI INTUICYJNEJ im. JULIUSZA MARCISZA

 TEMAT KONKURSU:

 ŚLĄSKIE BEBOKI”

 CEL KONKURSU:

 Celem Konkursu jest prezentacja i promocja amatorskiej twórczości artystycznej, propagowanie jej twórców oraz popularyzacja śląskiej kultury i tradycji.

 WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

 W Konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się malarstwem. Uczestnicy mogą złożyć maksymalnie cztery prace w technice malarskiej: akryl, olej, akwarela, linoryt
w terminie przewidzianym w regulaminie. Warunkiem zakwalifikowania prac do konkursu jest przedstawienie prac związanych z tematem wiodącym konkursu, w terminie przewidzianym
w regulaminie. Do Konkursu zakwalifikowane zostaną prace nigdzie nie prezentowane, oprawione w listwy lub proste niezdobione ramy z uchwytem umożliwiającym zawieszenie, a na odwrocie opatrzone
metryczką zawierającą:

imię i nazwisko malarza, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, tytuł oraz technikę
w jakiej została wykonana.

Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą (na koszt własny, za ewentualne uszkodzenia powstałe w czasie przesyłki organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności) do siedziby Stowarzyszenia "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej przy ul. Młyńskiej 16 do dnia 30 września 2014 r., konieczne jest też wniesienie opłaty wpisowej w wysokości 20 zł na konto organizatora:

63 – 1050 - 1331 - 1000 - 0023 - 3375 - 9146 ING BANK ŚLĄSKI S.A. Oddz. Ruda Śląska

z adnotacją na przekazie

wpisowe na „V Konkurs Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza”

Kserokopię dowodu wpłaty należy dostarczyć wraz z pracami. Wpłatę można też dokonać
u Organizatora przy składaniu prac.

 Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz przyznanie nagród odbędzie się 8 listopada 2014 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim o godzinie 17.00.

 Wystawa pokonkursowa w Nakle Śląskim będzie trwać do 30 grudnia 2014 r.

 Prace po wystawie należy odebrać w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, ul. Parkowa 1 do końca marca 2015 r. Nieodebrane prace przechodzą na własność organizatora. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i foldery z wystawy, a najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyróżnione. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania eksponowanych prac w katalogu, folderach, plakatach i mediach celem upowszechnienia imprezy. Organizatorzy przewidują także możliwość pokazania wystawy lub jej części w innych placówkach i galeriach, o czym twórcy zostaną poinformowani. Podpisanie przez autora Karty Zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem zasad regulaminu niniejszego Konkursu.

O wszelkich zmianach wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 609 142 554 lub 600 273 544.


 

 Barwy_lska_logo_5x43_cm.pnglogo_MDK_mae.jpgLOGO_BARWY_LSKA_MAE.png

REGULAMIN PLENERU MALARSKIEGO

1. ORGANIZATOR

- Organizatorami Pleneru Malarskiego Twórców Intuicyjnych jest Stowarzyszenie "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej, Miejski Dom Kultury w Mikołowie. Patronat honorowy objął Burmistrz Mikołowa dr inż. Marek Balcer.  

2. CEL PLENERU

- Celem pleneru jest promocja amatorskiej twórczości artystycznej, propagowanie artystów nieprofesjonalnych oraz promocja miasta Mikołowa.

3. TERMIN I TEMAT PLENERU

- Tematem wiodącym pleneru malarskiego jest

Przyroda a dawny przemysł wapienniczy Śląska

- Zgłoszenia uczestników do pleneru przyjmowane są drogą mailową na adres kolekcjatrefon@op.pl do 01.08.2014 roku. W zgłoszeniach należy podać: imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, nazwę grupy plastycznej, której członkiem jest uczestnik. Dopuszcza się zgłoszenia telefoniczne na numer 600 273 544.

- Plener odbędzie się 23.08.2014 roku (sobota) w godzinach 9.00-18.00 (w trakcie przewidziana przerwa na poczęstunek). Miejscem pleneru jest teren Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie (Mokre) ul. Sosnowa 5. Spotkanie uczestników pleneru odbędzie się o godzinie 9.00 na parkingu przy bramie wjazdowej na teren Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

4. WARUNKI UCZESTNICTWA

- Plener malarski adresowany jest do twórców nieprofesjonalnych, zrzeszonych w grupach plastycznych, którzy otrzymali zaproszenia.

- Każdy z uczestników pleneru otrzymuje podobrazia (blejtramy) o wymiarach: 50x70 cm (1 sztuka), 50x60 cm (1 sztuka). Organizator nie zapewnia sztalug i przyborów malarskich (farby, pędzle itp.). Prace mogą być wykonane w technikach: akryl, olej, akwarela.

- Plener kończy się wystawą poplenerową w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie,
o której terminie twórcy zostaną poinformowani odrębnym komunikatem. W wystawie udział biorą wszystkie wykonane prace a po wernisażu każdy twórca jest zobowiązany jedną pracę przekazać na rzecz MDK w Mikołowie.

5. ORGANIZACJA PLENERU

- Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

 - Organizatorzy zapewniają poczęstunek dla uczestników pleneru.

6. POSTANOWIENIA OGÓLNE

- Uczestnicy pleneru winni posiadać aktualne ubezpieczenie. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki
i zdarzenia losowe w trakcie trwania pleneru.

 - Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu utraty, zniszczenia albo uszkodzenia mienia uczestników pleneru.

 - Plener odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania pleneru
w przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających jego organizację.

Aktualności:

UWAGA! WYPOŻYCZENIA OBRAZÓW Z KOLEKCJI BARWY ŚLĄSKA DO UZGODNIENIA POD NR TELEFONU: 518 349 644 LUB 600 273 544, MAIL: kolekcjatrefon@op.pl 

ZAPRASZAMY:

- 21.11.2019 wystawa Poznaj Rudę... Wernisaż godz. 17:00 Kolekcja Barwy Śląska szczegóły w wydarzeniach


-  do obejrzenia stałej ekspozycji obrazów i rzeźb twórców intuicyjnych w Kolekcji Barwy Śląska. Na kilku salach wystawowych zaprezentowanych jest ponad 1200 prac artystów intuicyjnych.


 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Kontakt

 Zapraszamy do naszej siedziby 
w Rudzie Śląskiej - Halembie
przy ul. Młyńskiej 16

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek : 10:00 - 16:00
sobota - niedziela 13:00 - 17:00
Wypożyczenia obrazów z Kolekcji Barwy Śląska na wystawy :

 kontakt telefoniczny: 518 349 644 -prezes stow.

600 273 544 - wiceprezes
email: kolekcjatrefon@op.pl

 

 

WYSZUKIWARKA